BLUE COUNTRIES

BLUE COUNTRIES

BL-UE

PROJEKT KA2

W projekcie bierze udział sześć krajów partnerskich:

-Polska - szkoła ko-ordynująca działania całego projektu

- Irlandia - Strabraggan National School, Arigna

- Włochy - I.C. "J.Stella", Pescopagano

- Estonia - Tartu Raatuse Kool, Tartu

- Grecja - 15 Dimotiko Sholio, Rethymnu

- Rumunia - Scoala Ginaziala nr 5, Galati.

Czas realizacji projektu - dwa lata - 2018- 2020.

Projekt ma na celu rozwinięcie pozytywnych postaw w związku z ochroną wód i ich ekosystemów. Głównym jego celem jest społeczne i edukacyjne wspieranie oraz rozwijanie dziedzictwa europejskiego a także zwrócenie uwagi na umiejętności i kompetencje kluczowe, pozwalające na rzucenie innego spojrzenia na tematy związane z ekologią i ochroną zbiorników wodnych i cieków. Miesięczne aktywności pozwalają uczniom i ich opiekunom na rozwijanie kreatywności i podchodzenie do problemów związanych z wodą i jej ekosystemami w sposób świeży i oryginalny.

Mobilności  miedzy instytucjami partnerskimi promują dialog międzykulturowy, oraz aktywne obywatelstwo. Oprócz tego dzięki udziałowi w takiej mobilności uczniowie i ich opiekunowie budują długotrwałe przyjaźnie bez względu na pochodzenie czy różnice kulturowe. Zaplanowane jest sześć mobilności.

Integracja, interakcja, wymiana kulturowa i dialog leżą u podstaw działań projektowych. Dzięki temu to uczniowie i ich praca oraz aktywność pozwolą na zdobycie wiedzy i wzmocnienia procesu edukacyjnego w celu osiągnięci a jak najlepszych rezultatów.