Nawigacja

  • Rekrutacja do klasy I LO ZNP

    Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną Liceum Ogólnokształcącego ZNP: profil biznesowo-prawniczy to nie tylko dający szerokie możliwości wyboru kierunku studiów pakiet rozszerzeń, ale także gwarancja przygotowania do egzaminu maturalnego z dowolnie wybranych przez ucznia przedmiotów spośród obowiązkowych zajęć edukacyjnych. Więcej informacji na stronie LO ZNP.

  • 25-27 maja: egzamin ósmoklasisty

     

     

  • Znowu w szkole!

    17 maja 2021 r.: po niemal siedmiu miesiącach nauki w trybie zdalnym blisko połowa uczniów klas IV-VIII powróciła do nauki w szkolnych murach. Pozostali wciąż jeszcze czekają na powrót w najbliższych dniach. Nauka w systemie hybrydowym potrwa przez najbliższe dwa tygodnie. 31 maja planowany jest powrót wszystkich uczniów do nauki stacjonarnej. W Szkole Podstawowej ZNP humory dopisywały wszystkim, a pod koroną Scaleniusza - naszego historycznego dębu - pomnika przyrody - znowu rozległy się radosne rozmowy i przyjazny śmiech.

    Z okazji inauguracji nauki w trybie hybrydowym Dyrekcja i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej ZNP skierowały specjalny list do uczniów klas IV-VIII, w którym czytamy:

    "Kochani!

    Po wielu miesiącach izolacji i nauki w trybie zdalnym wracamy do szkoły. W najbliższy poniedziałek 17 maja rozpoczyna się nauka w trybie hybrydowym - według przesłanego wcześniej harmonogramu, natomiast 31 maja planowany jest powrót do zajęć stacjonarnych dla wszystkich klas.Pragniemy, aby powrót do nauki w szkolnych murach był dla Was źródłem radości i komfortu, a nie stresu i obaw, dlatego podjęliśmy bardzo ważne postanowienia. Zdecydowaliśmy, że do końca roku szkolnego 2020/2021 nie będą przeprowadzane obowiązkowe KARTKÓWKI, SPRAWDZIANY I PRACE KLASOWE oraz KONTROLE ZESZYTÓW PRZEDMIOTOWYCH i ZESZYTÓW ĆWICZEŃ za okres nauki zdalnej. Obowiązek bieżącego przygotowania do zajęć będzie dotyczył materiału z lekcji począwszy od 17 maja br. Jeśli macie kłopoty w zrozumieniu treści z danego przedmiotu - ZGŁOŚCIE NAUCZYCIELOWI swój problem, a otrzymacie odpowiednią POMOC. Jeśli odczuwacie silny niepokój związany z powrotem do szkoły - koniecznie porozmawiajcie o tym z wychowawcą lub pedagogiem szkolnym. Zawsze możecie liczyć na nasze ZROZUMIENIE i WSPARCIE. Wszyscy na zawsze zapamiętamy okres zdalnej nauki. Mamy nadzieję, że szczególnie miło zapamiętacie czas powrotu do szkoły po wielomiesięcznej przerwie. Niech to będzie czas odradzania się więzi i kontaktów z rówieśnikami oraz nauczycielami, czas klasowej i szkolnej integracji w przyjaznej atmosferze, czas dobrze zagospodarowany nauką, aktywnością fizyczną, zabawą i odpoczynkiem. Nie martwcie się - będzie dobrze! Jesteśmy, żeby Was wspierać. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą do szkoły najważniejszego elementu wyposażenia: uśmiechu!"

  • Majowe święta

    Choć spowodowana stanem epidemii nauka w trybie zdalnym gruntownie zmieniła sposób, w jaki społeczność Zespołu Szkół ZNP w Łodzi może celebrować święta państwowe, obchodzone w dniach 1-3 maja, to niezmienna pozostaje nasza pamięć i historyczna świadomość ich wagi, znaczenia dla każdego Polaka, a także symbolika: biało-czerwone flagi na szkolnych budynkach, na naszych domach, a przede wszystkim umiłowanie Ojczyzny w sercach. Witaj, majowa jutrzenko!

    1 maja - Święto Pracy albo inaczej Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy. W Polsce od 1950 r. jest to święto państwowe - dzień wolny od pracy. Dzień ten upamiętnia ofiary protestów robotniczych w Chicago (USA), do jakich doszło w 1886 roku. Robotnicy wyszli wówczas na ulice, domagając się takich praw socjalnych jak ośmiogodzinny dzień pracy. Ubezpieczenia zdrowotne czy emerytury pozostawały wówczas w sferze najśmielszych marzeń. Fala strajków przeciw wyzyskowi ze strony fabrykantów zakończyła się tragicznie: otwarciem ognia przez policję do protestujących. Rozlew krwi odbił się szerokim echem po świecie, podobnie jak proces przywódców demonstracji, zakończony wyrokami śmierci. Na znak solidarności z amerykańskimi robotnikami oraz ofiarami zajść w Chicago w rocznicę tragicznych wydarzeń w różnych krajach świata zaczęto urządzać spontaniczne manifestacje. Tak narodziła się tradycja robotniczych pochodów, w wielu państwach uznawanych za nielegalne i surowo karanych. Dziś, poza historyczną genezą, 1 maja ma przypominać o różnych aspektach pracy: podmiotowym traktowaniu ludzi pracy, ochronie prawnej pracowników, godnych, sprawiedliwych wynagrodzeniach, bezpiecznych i uczciwych warunkach pracy, znaczeniu podziału zajęć w społeczeństwie, dzięki któremu wszyscy możemy rozwijać się i realizować w różnych obszarach aktywności. Warto podkreślić, że święto 1 maja nie ma charakteru ideologicznego i niesłusznie jest utożsamiane z komunizmem, o czym świadczy chociażby fakt, że od 1955 r. dzień ten jest obchodzony w Kościele katolickim jako dzień wspomnienia św. Józefa - patrona ludzi pracy.

    2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, ustanowiony w 2004 roku, a jednocześnie Dzień Polonii i Polaków za Granicą, obchodzony od 2002 roku. Wywieszenie biało-czerwonej flagi to znak patriotyzmu, uniwersalny i jednoczący Polaków symbol poczucia wspólnoty państwowej. Taki gest w czasach zaborów był aktem brawurowej odwagi: wyeksponowanie polskich barw narodowych narażało na najsurowsze konsekwencje. Niech zatem dziś, w wolnej Ojczyźnie, biało-czerwona flaga na naszych domach oraz budynkach użyteczności publicznej będzie wyrazem naszej tożsamości i hołdem dla przodków, którym jej zachowanie zawdzięczamy. Ważna jest również łączność z naszymi rodakami, rozsianymi po świecie; Dzień Polonii i Polaków za Granicą został ustanowiony przez Sejm RP - jak czytamy w ustawie - "w dowód uznania wielowiekowego dorobku i wkładu Polonii i Polaków za granicą w odzyskanie przez Polskę niepodległości, wierność i przywiązanie do polskości oraz pomoc Krajowi w najtrudniejszych momentach".

    Święto Narodowe Trzeciego Maja upamiętnia uchwalenie przez Sejm Wielki pierwszej w dziejach nowożytnej Europy konstytucji - najważniejszego aktu prawnego w państwie, regulującego jego ustrój (1791). Dzień 3 maja został oficjalnie ustanowiony świętem państwowym po odzyskaniu niepodległości - w 1919 roku, choć już wcześniej Polacy celebrowali tę ważną rocznicę, manifestując pragnienie wolności i suwerenności w czasach, gdy Polski nie było na mapie. Po II wojnie światowej, w warunkach dyktatury partii komunistycznej, 3 maja przestał być świętem państwowym, choć w sercach milionów Polaków nadal nim pozostał, przypominając o znaczeniu prawdziwej wolności, demokracji i suwerenności. Po upadku komunizmu, w 1990 roku przywrócono Świętu Narodowemu Trzeciego Maja należne mu miejsce w kalendarzu świąt państwowych. Podkreślmy, że właśnie to święto ma najdłuższą tradycję wśród wszystkich świąt państwowych, jakie współcześnie obchodzimy.

    Akt uchwalenia konstytucji w dniu 3 maja 1791 r. był świadectwem dojrzałości państwowej i naprawy Rzeczypospolitej, która jednakowoż - za sprawą dużo silniejszych i zdecydowanie wrogich sąsiadów - nie powiodła się. Mimo smutnego epilogu ostatnich lat panowania króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, mamy nie tylko pełne prawo, ale i obowiązek odczuwania dumy z faktu, że jako pierwszy kraj w nowożytnej Europie stworzyliśmy podwaliny konstytucyjnego systemu organizacji państwa. Tradycje konstytucji majowej to ważny element historycznego dziedzictwa Polski jako państwa prawa. Jedyną rysą na tym chwalebnym obrazie pozostaje nierozwiązany wówczas problem doli chłopów, których faktyczny status wciąż bardziej przypominał niewolników. Na rozstrzygnięcie tej kwestii - dotyczącej aż ok. 80% Polaków - przyszło jeszcze czekać...

    Warto przypomnieć, że w dniu 9 maja obchodzony jest Dzień Europy. Upamiętnia on ogłoszenie w 1950 r. planu Roberta Schumana, od którego rozpoczął się proces integracji krajów Europy w ramach organizacji o  nazwie Europejska Wspólnota Węgla i Stali (zmienionej później w Europejską Wspólnotę Gospodarczą, która z kolei została przekształcona w Unię Europejską). Wizjonerski projekt współpracy między krajami w imię pokoju, partnerstwa, rozwoju społecznego, demokracji i praw człowieka jest dziś ewenementem na skalę światową, w którym my Polacy mamy radość uczestniczyć.

    /Dariusz Szlawski/

     

    źródło grafiki: "Głos Nauczycielski" - www.glos.pl

  • Wielkanoc 2021

  • Spotkania z nauką: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski dla uczniów SP ZNP

    W dniach od 10 do 15 marca uczniowie naszej szkoły brali udział w zajęciach on-line prowadzonych przez pracowników naukowych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego  w Olsztynie w ramach akcji „Wypożycz sobie naukowca", która jest  częścią  projektu edukacyjnego „Spotkania z Nauką”.

    Głównym celem projektu jest upowszechnianie i popularyzacja osiągnięć nauk ścisłych, głównie nauk biologicznych wśród młodzieży. Dodatkowym celem projektu jest budowanie kapitału naukowego (zachęcanie do kontynuacji kształcenia na poziomie wyższym) oraz popularyzacja oferty kształcenia UWM w Olsztynie.

    Webinaria w których uczestniczyliśmy, umożliwiły uczniom poszerzenie wiedzy z poszczególnych tematów.

    • „Tajemnicze życie grzybów” - dr hab. Anna Biedunkiewicz, Katedra Mikrobiologii i Mykologii,
    • „Słodkie tajemnice pszczelej społeczności” - dr hab. Małgorzata Dmitryjuk, Katedra Biochemii,
    • „Bioróżnorodność i biotechnologia czyli o maści czarownic do latania i leśnych tulipanach” - dr hab. Stanisław Czachorowski, prof. UWM, Katedra Ekologii i Ochrony Środowiska.

    Spotkania on-line były szansą na wymianę spostrzeżeń z naukowcami, którzy są specjalistami w swoich dziedzinach. Dziękujemy wszystkim Wykładowcom za poświęcony czas, włożone serce i wyrozumiałość.

    Kolejnymi wydarzeniami, w którym będziemy brać udział 25 marca, będą wykłady w ramach cyklicznych spotkań z nauką:

    • „Co to jest symbioza czyli o zawiłościach zależności międzygatunkowych - dr hab. Stanisław Czachorowski, prof. UWM
    • "Organizmy genetycznie zmodyfikowane - otrzymywanie i zastosowanie" - dr Wioletta Pluskota
    • „ Zdrowe rośliny – zdrowi ludzie”- dr Ewa Sucharzewska.

    [szkolny koordynator: Kamila Grochulska]

     

     

  • Życzenia na Dzień Kobiet

    Wszystkim Paniom w dniu Ich święta najserdeczniejsze życzenia szczęścia, uśmiechu i spełnienia marzeń składają Dyrektorzy i Nauczyciele Zespołu Szkół Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łodzi.

     

  • 1 marca - Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

    W dniu 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" - święto ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2011 roku dla upamiętnienia żołnierzy antykomunistycznej konspiracji niepodległościowej. Heroiczny opór partyzantów przeciw nowej formie zniewolenia Polaków, narzuconej przez sowiecki reżim i przypieczętowanej postanowieniami konferencji jałtańskiej, zasługuje na szczególne miejsce w świadomości historycznej kolejnych pokoleń. W Szkole Podstawowej ZNP najbliśzy tydzień będzie czasem realizacji cyklu zajęć pt. NIEZŁOMNI. KONSPIRACJA NIEPODLEGŁOSCIOWA W POLSCE PO II WOJNIE ŚWIATOWEJ, adresowanych do uczniów klas VIII. W ramach lekcji historii odbędą się seanse filmów dokumntalnych, przybliżających sylwetki "Żołnierzy Wyklętych" (m.in. gen. Emila Fieldorfa "Nila", rotmistrza Witolda Pileckiego, por. Danuty Siedzikówny "Inki" i kpt. Stanisława Sojczyńskiego "Warszyca") oraz dyskusje. Znakiem pamięci naszej szkolnej wspólnoty o bohaterach historii Polski będą wywieszone na budynkach biało-czerwone flagi w dniu 1 marca. Cześć i chwała Bohaterom!

    /źródło materiału graficznego: sejm.gov.pl/ 

  • Dzień Babci i Dzień Dziadka (21-22 stycznia)

  • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

  • WIGILIJNE SPOTKANIA

    W tym roku tradycyjne klasowe spotkania wigilijne odbyły się - podobnie jak i zajęcia edukacyjne w ostatnich tygodniach - w trybie zdalnym. Mimo fizycznej odległości ten ważny czas spędziliśmy razem: wychowawcy wraz ze swoimi uczniami zorganizowali wigilijne spotkania online. Zadbaliśmy o to, aby atmosfera Świąt Bożego Narodzenia zagościła w naszych klasowych rodzinach, co znalazło swój wyraz w składanych wzajemnie życzeniach, w odświętnych strojach, dekoracjach, potrawach, w rozmowach, prezentacjach i konkursach, a przede wszystkim... w sercach! Jesteśmy razem! Zdrowych, radosnych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich Członków naszej szkolnej społeczności, dla Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łodzi; niech nadchodzący 2021 rok będzie czasem, w którym będą spełniały się nasze marzenia! Wszystkiego najlepszego!

  • Żegnamy Pana Jarosława Sieradzkiego

  • Żegnamy Pana Marka Szczepaniaka

    Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wstrząsającą wiadomość o śmierci Pana Marka Szczepaniaka, niezawodnego Przyjaciela i wieloletniego Współpracownika naszej szkoły, Kompozytora muzyki do hymnu Zespołu Szkół Związku Nauczycielstwa Polskiego. Jego muzyka towarzyszy nam w trakcie wszystkich uroczystości szkolnych. Dziś, zamiast tak dobrze znanych dźwięków, rozbrzmiewa żałobna cisza...

    "Non omnis moriar"... - te słowa wyrażają nie tylko pamięć, jaka pozostanie po śp. Panu Marku Szczepaniaku w naszych umysłach i sercach, ale również Jego dorobek artystyczny - dla naszej społeczności będą to dźwięki hymnu szkoły, w której dorastają kolejne roczniki młodych Polaków. Panie Marku, dziękujemy za te radosne i pełne energii nuty, które Pan dla nas napisał.

    * * *

    Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i cała Społeczność Zespołu Szkół Związku Nauczycielstwa Polskiego składają wyrazy głębokiego współczucia Bliskim śp. Pana Marka Szczepaniaka.

     

  • Nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej

    Tradycją Dnia Edukacji Narodowej jest uhonorowanie wyróżniającej pracy nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi Nagrodami Dyrektora Zespołu Szkół Związku Nauczycielstwa Polskiego. Są one przyznawane na podstawie wnikliwej analizy całorocznej pracy jako szczególny dowód uznania za osiągnięcia zawodowe, wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych, kształtowanie dobrych relacji w zespole pracowniczym, spełnianie najwyższych standardów w kontaktach ze środowiskiem rodziców oraz szeroki zakres działań, realizowanych - czasami nawet kosztem osobistych poświęceń - na rzecz szkoły.

    Miło nam poinformować, że Nagrodę Dyrektora Zespołu Szkół Związku Nauczycielstwa Polskiego w roku szkolnym 2020/2021 otrzymują (w kolejności alfabetycznej):

    Pani Beata Chmurska, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej ZNP - za wyróżniające osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, za budowanie atmosfery partnerskiej współpracy szkoły ze społecznością rodziców, za wzorową postawę pomocniczości i empatii w środowisku pracy;

    Pani Edyta Czarczyk, nauczycielka matematyki w Szkole Podstawowej ZNP i Liceum Ogólnokształcącym ZNP - za wyróżniające osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej, za owocne kierowanie pracami Zespołu ds. Ewaluacji, za opracowanie i koordynowanie harmonogramu dyżurów nauczycielskich;

    Pani Barbara Kaźmierczak, nauczycielka świetlicy w Szkole Podstawowej ZNP - za wyróżniające osiągnięcia w pracy wychowawczej i opiekuńczej, za wspieranie dzieci w realizacji zadań edukacyjnych, za wydatną pomoc w organizacji funkcjonowania szkoły;

    Pani Dagmara Michel - sekretarz szkoły w Zespole Szkół Związku Nauczycielstwa Polskiego - za wzorowe zaangażowanie w realizację zadań administracyjnych oraz organizację pracy szkoły, za nieoceniona pomoc w realizacji zadań edukacyjnych i opiekuńczych;

    Pan Dariusz Prątnicki, nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej ZNP i Liceum Ogólnokształcącym ZNP - za wyróżniające osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej, za wzorowe zaangażowanie i nieocenioną pomoc w organizację funkcjonowania szkół, za wzorową indywidualizację procesu kształcenia młodzieży;

    Pani Justyna Sendecka - sekretarz szkoły w Szkole Podstawowej ZNP - za wzorowe zaangażowanie w realizację zadań administracyjnych oraz organizację pracy szkoły, za nieoceniona pomoc w realizacji zadań edukacyjnych i opiekuńczych;

    Pani Agnieszka Sęk, nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej ZNP - za wyróżniające osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej, za owocne kierowanie pracami Zespołu Nauczycieli Przedmiotów Humanistycznych, za umiejętne kreowanie aktywności Samorządu Uczniowskiego klas VI-VIII, za społeczne prowadzenie indywidualnych zajęć rozwijających uzdolnienia oraz sukcesy na tym polu;

    Pani Jadwiga Szyperska, specjalista ds. kadrowych i płacowych w Zespole Szkół Związku Nauczycielstwa Polskiego - za wzorowe zaangażowanie w realizację zadań administracyjnych oraz organizację pracy szkoły.

    Serdecznie gratulujemy nagrodzonym.

  • Życzenia od Prezesa ZNP Sławomira Broniarza

    Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Pan Sławomir Broniarz skierował życzenia dla całej społeczności Zespołu Szkół Związku Nauczycielstwa Polskiego, pisząc m.in.:

    "(...) Życzę Uczniom, aby w swoich nauczycielach odnajdywali prawdziwych przewodników wprowadzających ich w skomplikowane tajniki otaczającego świata. Ufam, że lata spędzone w Szkole Podstawowej ZNP będą się kojarzyć uczniom z radością zdobywania nowych przyjaciół i świadomym kształtowaniem swojej osobowości, w duchu ideałów, którym był wierny Patron placówki, Tajna Organizacja Nauczycielska. Rodzicom Uczniów życzę, aby harmonijnie współdziałając ze szkołą, osiągnęli sukcesy wychowawcze i czerpali radość z osiągnięć swoich dzieci. Niech wyniki w nauce i przyjmowane przez dzieci postawy będą dla Państwa powodem do dumy. Z okazji tej wspaniałej uroczystości życzę Społeczności Szkoły satysfakcji i sukcesów w trudnym zadaniu edukacji pokolenia młodych Polaków. (...)"

  • Życzenia od Samorządu Uczniowskiego z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  • PLAN LEKCJI

    PLAN ZAJĘĆ OBOWIĄZUJĄCY OD  28 WRZEŚNIA 2020

    Klasy I-V (budynek A - ul. Bohdanowicza 4)

    Klasy VI-VIII i LO (budynek B - ul. Scaleniowa 6)


    Aktualizacja: 07.09.2020  


  • "Bądźmy razem bezpieczni!" Inauguracja roku szkolnego

    W dniu 1 września 2020 r. w gmachach Zespołu Szkół Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łodzi przy ul. Bohdanowicza 4 oraz Scaleniowej 6 rok szkolny rozpoczęło blisko 400 uczniów w 22 oddziałach szkoły podstawowej i 2 oddziałach liceum ogólnokształcącego. W sposób szczególny przywitano we wspólnocie Szkół ZNP uczniów rozpoczynających naukę w szkole: pierwszoklasistów, młodzież tworzącą klasę VIId oraz licealistów z klasy I. Spotkania w klasowych gronach po półrocznej przerwie przyniosły wiele radości i wzruszeń, ale również troskę o wspólne bezpieczeństwo. Opracowana przez dyrekcję szkoły w porozumieniu z organem prowadzącym i radą pedagogiczną instrukcja "Bądźmy razem bezpieczni" wskazuje standardy zachowania obowiązujęce w warunkach epidemii. Wychowawcy rozdali uczniom materiały informacyjne oraz omówili zasady stosowania srodków ochrony osobistej, przestrzegania higieny oraz wytycznych Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. Szkoła zapewniła każdemu uczniowi przyłbicę ochronną z przeznaczeniem stosowania podczas przerw śródlekcyjnych w tzw. przestrzeni wspólnej (korytarze, klatki schodowe, toalety, sekretariat itp.). W najbliższych dniach nauczyciele będą wdrażać dzieci i młodzież do skrupulatnego przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021. List dyrekcji do Rodziców

     

    Szanowni Państwo,

    Rozpoczynamy poprzedzony kompleksowymi przygotowaniami rok szkolny 2020/2021 - w szczególnych warunkach stanu epidemii, wymagających od wszystkich członków społeczności naszej szkoły zwiększonej samodyscypliny, współodpowiedzialności oraz respektowania obowiązujących regulacji prawnych w zakresie walki z zagrożeniem epidemicznym. Naszym priorytetem, obok niezawodnie najwyższego poziomu kształcenia i wychowania Państwa dzieci w oparciu o najlepsze praktyki pedagogiczne, jest zapewnienie bezpieczeństwa uczniom i ich bliskim oraz pracownikom szkoły i ich rodzinom. Z tego powodu prosimy Państwa o uszanowanie niezbędnych zasad funkcjonowania szkoły.

    Zgodnie z wytycznymi Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego, do szkół nie mogą uczęszczać uczniowie, u których występują jakiekolwiek objawy wskazujące na możliwość infekcji dróg oddechowych (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.). Apelujemy do Państwa, aby w sytuacji wystąpienia tego rodzaju objawów zachować wzmożoną czujność i ściśle przestrzegać zakazu posyłania dzieci do szkół, wynikającego ze wspomnianych przepisów prawa. Ze swojej strony dołożymy wszelkich starań, aby ułatwić naukę i uzupełnienie ewentualnych zaległości uczniom pozostającym w domu z powodu objawów infekcji. W sytuacji wystąpienia u dziecka objawów infekcji na terenie szkoły zostaną Państwo powiadomieni o konieczności pilnego odbioru dziecka ze szkolnego izolatorium.

    Uprzejmie prosimy, aby ograniczyli Państwo do niezbędnego minimum wchodzenie do budynku szkolnego – wstęp jest możliwy w uzasadnionych potrzebach, ale z zachowaniem obowiązku zasłonięcia nosa i ust, dezynfekcji rąk po wejściu do budynku oraz utrzymywania 1,5-metrowego dystansu społecznego od innych osób, przebywających na terenie szkoły. W celu ułatwienia Państwu bezpośredniego i systematycznego kontaktu z nauczycielami oraz dyrekcją, wprowadzamy dogodny system konsultacji online za pośrednictwem platformy Zoom. Również większość spraw formalnych mogą Państwo załatwić poprzez kontakt zdalny, przede wszystkim za pośrednictwem poczty dziennika elektronicznego Librus.

    W najbliższych dniach, poczynając od 1 września, będziemy wdrażać uczniów do respektowania nowych zasad zachowania w szkole oraz umiejętnego stosowania środków ochrony osobistej. Prosimy, aby uczniowie klas IV-VIII bezwzględnie przestrzegali obowiązującego na terenie naszej szkoły nakazu zasłaniania nosa i ust za pomocą maseczki lub przyłbicy w czasie przerw śródlekcyjnych oraz w tzw. przestrzeni wspólnej. Podobne środki ochrony rekomendujemy w przypadku klas I-III, o ile indywidualne warunki na to pozwalają. Pozostawiamy Państwu możliwość swobodnego wyboru środka ochrony, przy czym zapewnimy każdemu uczniowi nieodpłatnie przyłbicę ochronną. Będziemy uwrażliwiać na potrzeby częstego, dokładnego mycia i dezynfekcji rąk oraz przestrzegania zasad higieny (takich jak sposób zasłonięcia twarzy podczas kaszlu lub kichania). Będziemy również prosić o zachowanie 1,5-metrowego dystansu od osób dorosłych, przebywających na terenie szkoły. Postaramy się ograniczyć przemieszczanie się uczniów po terenie szkoły do racjonalnie pojmowanych realnych potrzeb.

    Doskonale zdajemy sobie sprawę, że z punktu widzenia dzieci i młodzieży wprowadzone obostrzenia mogą wydawać się uciążliwe, jednak są konieczne, abyśmy mogli bezpiecznie i bez zakłóceń funkcjonować w naszej szkolnej wspólnocie. Mamy nadzieję, że z czasem możliwe będzie stopniowe łagodzenie poszczególnych reguł życia szkolnego – jest to uzależnione od sytuacji epidemiologicznej oraz dalszych wytycznych władz oświatowych i sanitarnych.

    Wszystkie szczegółowe regulacje, mające na celu zapewnienie zasad bezpiecznego funkcjonowania szkoły w warunkach nauki stacjonarnej, poznają Państwo za pośrednictwem dziennika elektronicznego oraz na najbliższych zebraniach klasowych, które odbędą się w dniu 4 września 2020 roku w trybie zdalnym, za pośrednictwem platformy Zoom (dane do zalogowania na zebranie otrzymają Państwo w odrębnej korespondencji).

    Dziękując za dotychczasowe wsparcie i zrozumienie dla podejmowanych z myślą o dobru uczniów działań szkoły, prosimy o dalszą współpracę. Wspólnymi siłami kształtujmy postawy odpowiedzialności prozdrowotnej dzieci i młodzieży, abyśmy mogli najbliższy rok szkolny spędzić w atmosferze bezpiecznej nauki w szkolnych murach. Prosimy, aby wspierali Państwo swoim autorytetem wysiłki grona pedagogicznego w zakresie powszechnego respektowania obowiązujących zasad zachowania w czasie epidemii.

    Z wyrazami szacunku i najlepszymi życzeniami

    Dyrekcja Zespołu Szkół

    Związku Nauczycielstwa Polskiego

    w Łodzi

     

    Łódź, dn. 31 sierpnia 2020 r.

     

    Uprzejmie informujemy, że zebrania wychowawców z rodzicami uczniów klas Ia, Ib, Ic, IVa, IVb, Vc i VIId oraz klasy I LO odbędą się w formie STACJONARNEJ w dniu 4 września br. (piątek) o godz. 17.00, odpowiednio w budynkach szkolnych przy ul. Bohdanowicza 4 (kl. Ia, Ib, Ic, IVa, IVb, Vc) oraz przy ul. Scaleniowej 6 (kl. VIId i I LO) z uwagi na fakt nawiązania współpracy z nowymi wychowawcami oraz poszerzony zakres spraw formalnych. Przypominamy o konieczności zachowania standardowych środków ochrony osobistej: zasłonięcia nosa i ust na terenie szkoły, dezynfekcji rąk oraz utrzymania 1,5-metrowego dystansu społecznego. W przypadku pozostałych klas zebrania odbędą się w formie ONLINE w dniu 4 września br. (piątek) o godzinach: 17.00 - klasy II, III, Va i Vb oraz 18.00 - klasy VI-VIII (dane do logowania za pośrednictwem platformy Zoom zostaną przesłane za pośrednictwem poczty dziennika elektronicznego Librus).

  • Świetlica szkolna 2020/2021

    Informujemy, że świetlica szkolna dla uczniów klas I-V będzie działać od 2 września br. (środa) - w dniu rozpoczęcia roku szkolnego (1 września) uczniowie uczestniczą wyłącznie w inauguracji zajęć (nie zapewniamy w tym dniu opieki świetlicowej z powodu szkolenia Rady Pedagogicznej). Zapraszamy do korzystania z zajęć świetlicowych w dniach pracy szkoły od godz. 7.00 do 7.45, a nastepnie - bezpośrednio po zakończeniu lekcji aż do godziny 17.30. Wzorem lat ubiegłych, funkcjonować będą grupy świetlicowe według poziomów klas pod opieką doświadczonych pedagogów.

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa ZNP w Łodzi
    BUDYNEK A

    ul. Bohdanowicza 4
    93-552 Łódź

    BUDYNEK B

    ul. Scaleniowa 6
    93-436 Łódź
  • Dyrektor Zespołu Szkół ZNP
    Sekretariat (ul. Scaleniowa 6)

    tel.: (+42) 680 19 36
    e-mail: szkolyZNP@poczta.fm



    Wicedyrektor Zespołu Szkół ZNP
    Sekretariat (ul. Bohdanowicza 4)

    tel.: (+42) 648 52 28
    e-mail: sekretariatspznp@onet.pl
    e-mail: spznp@onet.pl

    .

Galeria zdjęć